Książka, której nie odłożyć, póki nie przeczytasz


Warto czytać

Wiemy doskonale, że telewizja, jak i także platformy streamingowe dają nam w dzisiejszych czasach spore możliwości. Nie ma mowy o nudzie. Wiemy doskonale, że jedyne oglądanie telewizji nie jest dobrym wyjściem. W takiej sytuacji na pewno nie rozwijamy swojego słownictwa, a jest to niezmiernie ważne. Co zatem musimy zrobić? Warto poszukać alternatywy dla spędzanego czasu w ten sposób. My jak najbardziej polecamy książki. Czytanie książek to świetny sposób na spędzanie czasu wolnego. Naprawdę miło jest przenieść się w inny świat. Dzięki czytaniu książki jesteśmy w stanie poszerzyć swoją wyobraźnię oraz także słownictwo. Jak widzimy same plusy. Co więcej wspaniałych książek na półkach w księgarniach jest tak wiele, że można oszaleć. Naprawdę trudno jest się zdecydować na jedną książkę, którą będziemy czytać. Zwykle z księgarni nie wychodzimy z jedną książką. Jest ich najczęściej o wiele, wiele więcej.

Polecana książka


Książka, którą polecamy absolutnie każdej kobiecie i nie tylko jest Fatma autorstwa Nadii Hamid (https://www.taniaksiazka.pl/fatma-nadia-hamid-p-1484530.html). Autorka pokazuje nam że czasami kobieta okazuje się największym wrogiem kobiety. Fatma (główna bohaterka tej książki) nie miała nigdy łatwego życia. Urodziła się w Libii w latach czterdziestych. Była wychowywana od wczesnego dzieciństwa przez pokorną żonę, jak i także oddaną matkę. Kiedy na świecie się pojawił syn pierworodny – Muchtar, to kobieta ta przelała całą swoją miłość na chłopca. Tylko modliła się o jego pomyślną przyszłość, jak i także dobry ożenek dla niego.

Okazało się jednak wkrótce, że jej prośby jednak nie zostały wysłuchane. Muchtar zdecydował się wyjechać na studia do Polski. Miejsce to jest uważane na kraj niewiernych ludzi przez bogobojnych wyznawców Islamu. Co więcej Muchtar w Polsce nie tylko się uczył, ale także sprowadził z Polski żonę (Polkę) oraz małego synka. Dla obu kobiet rozpocznie się koszmar. W nim rozczarowanie, gorycz, jak i także wzajemne codzienne pretensje będą im zatruwały życie.

Fatma jest bardzo poruszającą opowieścią o tym, jak zło wyrządzone za młodu poniekąd kiełkuje i zamienia w nieużytek całkiem żyzną glebę. Jest to także smutny oraz gorzki obraz patriarchalnego oraz libijskiego świata z perspektywy kobiety. Jak wiemy kobiety w Afryce nie mają łatwo, a Europejki już w ogóle. Jeśli spodoba nam się tematyka tych książek, to podobnych tytułów jest cała masa. Na pewno mamy z czego wybierać. Co jak co, ale tego możemy być pewni. Zrezygnujmy czasem z telewizora na poczet książki.

 


Otagowano: , ,

Kategoria: Fatma